iKalisz.pl reklamy
Z regionu

Będzie musiał wyjechać z Polski

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Strażnicy graniczni z Kalisza zatrzymali Gruzina, który za permanentne nieprzestrzeganie przepisów pobytowych, będzie musiał wyjechać z Polski. Do tego czasu, cudzoziemiec pozostanie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

- W sobotę 9 grudnia kaliscy funkcjonariusze SG realizując zadania w powiecie kępińskim wylegitymowali 54-letniego obywatela Gruzji, który jak się okazało w kwietniu br. nie dostosował się do wydanej przez niemieckie służby decyzji nakazującej mu powrót do kraju pochodzenia. Kontrola legalności pobytu wykazała ponadto, że okazany przez cudzoziemca do kontroli gruziński paszport został unieważniony i podlega zatrzymaniu. Jakby tego było mało, mężczyzna przeterminował czas pobytu na terytorium państw strefy Schengen, bez konieczności posiadania wizy - informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Gruzina zatrzymano oraz wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Dodatkowo z uwagi na fakt, że cudzoziemiec przebywa na terytorium Polski nie posiadając do tego tytułu prawnego, został ukarany mandatem karnym. Cudzoziemiec będzie teraz pod dozorem funkcjonariuszy SG czekał na wyjazd z Polski w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU