iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Będzie termomodernizacja budynku szkoły w Liskowie

Zdjęcie: Michał Marszałkowski

W Starostwie Powiatowym w Kaliszu uroczyście podpisano umowę na wykonanie termomodernizacji budynku głównego wraz z salą gimnastyczną Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Wartość przewidzianych do realizacji robót budowlanych, zgodnie z ofertą wykonawcy wynosi 2 951 389,97 zł.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną m.in.: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych, izolacja termiczna stropodachu oraz dachów z częściową wymianą pokrycia, modernizacja systemu grzewczego i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Realizacja wymienionych usprawnień przyczyni się do znaczącego obniżenia kosztów ogrzewania placówki.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: starosta kaliski Krzysztof Nosal, jego zastępca Zbigniew Słodowy, skarbnik powiatu Urszula Jędrusiak oraz reprezentujący wykonawcę robót - właściciel firmy i kierownik budowy.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu partnerskiego pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Kalisko –Ostrowskiej”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Źródło: BRP w Starostwie Powiatowym w Kaliszu

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU