iKalisz.pl reklamy
Zdrowie

Bezpłatne badania dla kaliszanek

Kaliszanki mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych.

Panie w wieku 40-49 lat, w ramach  miejskiego programu wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet, mogą skorzystać z badań w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79. Wykonywane są tam badania mammograficzne dla mieszkanek Kalisza roczniki 1983-1974. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej - telefonicznie 62 765 13 18 lub osobiście: segment 3A od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00 lub drogą elektroniczną: zdo@szpital.kalisz.pl

Z kolei panie w wieku 50-69 lat, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, mogą wykonać badanie 18 lipca w Kaliszu przy Bricomarche ul. Młynarska 131. Zapisy na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego prowadzone są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00).

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7-8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU