iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Bezpłatne usługi dla kaliskich seniorów

2020-09-11 08:09:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Anna Błaszczyk
W ramach programu „Złota rączka dla seniora” kaliszanie powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych usług naprawczych i technicznych, które zostaną wykonane w ich domach. Będą to drobne naprawy, które nie wymagają natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień.

- Rozpoczęliśmy realizację pilotażowego programu, przygotowanego z myślą o kaliskich seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw. Miasto Kalisz zapewnia bezpłatną usługę, z której mogą skorzystać osoby starsze. Zależy nam na tym, by Miasto było przyjazne seniorom i to kolejny krok w tym kierunku - informuje Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza.

Mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc przy naprawie np. cieknącego kranu, zepsutych klamek i zamków, gniazdek, konserwacji drzwi, okien, przymocowaniu luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek itp. Firma zapewnia we własnym zakresie sprzęt typu: specjalistyczne narzędzia, gwoździe, smary, kleje, drabinę, itp. - niezbędne do wykonania pracy. Koszty zakupu materiałów, np.: klamek, zamków, żarówek, baterii, itp. koniecznych do usunięcia usterki są pokrywane ze środków przekazanych/wydatkowanych przez beneficjenta usługi, tj. seniora.

Seniorzy telefonicznie zgłaszają usterki bezpośrednio do koordynatora usług lub osoby przez niego upoważnionej, przy czym decyduje kolejność zgłoszenia.

Pierwsza wizyta pracownika technicznego to wstępne oględziny i jeżeli to możliwie naprawa usterki na miejscu. W przypadku konieczności dokonania zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, wymagana jest druga wizyta pracownika technicznego i usunięcie usterki. W sytuacji braku możliwości naprawy firma zastrzega sobie prawo do odmowy wykonania usługi. Termin realizacji usługi naprawczej, tj. pierwszej wizyty pracownika technicznego w domu seniora, od momentu telefonicznego zgłoszenia usterki, wynosi maksymalnie do dwóch tygodni.

 

Projekt realizowany jest od 7 września do 30 listopada 2020 r., w ramach budżetu miasta Kalisza. Jego wartość wynosi 20 tys. zł. Usługi świadczy Wielobranżowy Zakład Usługowy Marek Dudowicz z siedzibą przy ul. Racławickiej 35 w Kaliszu.

Usterkę można zgłosić telefonicznie w poniedziałki i piątki, w godz. 18.00 – 20.00, pod numerem telefonu 602 512 806.

Pracownicy firmy będą wyposażeni w imienne identyfikatory, opatrzone podpisem i pieczątką Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: kalisz.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl