PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Biegali z Ptolemeuszem

2019-10-07 13:10:00

Za nami 39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza pod patronatem honorowym prezydenta Miasta Kalisza. W biegu głównym wystartowało 946 osób.

Uczestnicy pokonali dwie pętle po 5 km trasą: pl. Wojciecha Bogusławskiego - ul. Częstochowska - ul. Nowy Świat - ul. Górnośląska (do OKP "Wieża Ciśnień") - ul. Górnośląska - ul. Śródmiejska - al. Wolności - pl. Wojciecha Bogusławskiego.

Jako pierwszy na metę dobiegł Artur Kozłowski pokonując trasę w czasie 31 minut i 33 sekund. Na drugim miejscu podium stanął Pavlo Veretsky. Jako trzeci trasę przebiegł Robert Głowala.

Wśród kobiet najlepsza była Valentyna Kiliarska z czasem 35 minut 9 sekund. Jako druga linię mety przebiegła Ewa Jagielska. Trzecie miejsce zajęła Monika Kaczmarek.

Najlepszą kaliszanką 39. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza została Karolina Górna. Tytuł najlepszego kaliszanina wybiegał Adam Szurmiński.

Przed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe, a także Mini Ptolemeusz, w którym wystartowały przedszkolaki.

Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji miasteczka lekkoatletycznego.