iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Biesiada przy folklorze

2020-09-04 08:09:00

W niedzielę, 6 września w Brzezinach, odbędzie się kolejna cykliczna Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej. Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski jest organizowany od ponad 40 lat, a od 2000 roku odbywa się co dwa lata w Brzezinach koło Kalisza.

Na wydarzenie zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W tegorocznej Biesiadzie Folkloru, której najważniejszą częścią jest konkurs, weźmie udział blisko 50 wykonawców: grup tanecznych i śpiewaczych, kapel, instrumentalistów i solistów śpiewaków. Blisko 400 artystów pielęgnuje i kontynuuje wiejskie tradycje kulturalne z subregionu południa Wielkopolski. Zaprezentują się w siedmiu kategoriach, które oceni i nagrodzi trzyosobowe profesjonalne jury. Na Estradzie nad Zalewem usłyszymy pełen przekrój pieśni śpiewanych kiedyś wokół Kalisza, Ostrowa, Pleszewa, Jarocina, Krotoszyna czy Ostrzeszowa. Zobaczymy tańce regionalne jak oberki czy wiwaty, a także spektakle obrzędowe np. zwyczaj mięsopust czy zabawy dzięcięce. Usłyszymy starsze i zupełnie młode kapele grające do tańca.

Podczas Biesiady Folkloru odbędzie się także wystawa twórczości ludowej. Regionalni twórcy ludowi zaprezentują swój warsztat pracy z zakresu tradycyjnych rzemiosł ludowych: haftu, koronki, rzeźby, plecionkarstwa i słomkarstwa, bibułkarstwa, wikliniarstwa czy tworzenia ozdób. Współorganizatorem Biesiady Folkloru 2020 jest Gminny Ośrodek Kultury w Brzezinach. Zapraszamy w niedzielę 6 września od 10.00 do 20.00 do Brzezin.

 

Biesiada Folkloru została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl