iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z powiatu

Blisko 2 miliony dla Opatówka

2021-02-17 13:02:00

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl
Dokładnie 1 936 259 zł otrzyma gmina Opatówek. To efekt dofinansowania unijnego, którego dysponentem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki zostaną przeznaczone na realizację dwóch zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Umowa została podpisana w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Dofinansowanie dotyczy projektu pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Opatówek poprzez budowę stacji uzdatniania wody i kanalizacji sanitarnej".
 
- Dzięki temu dofinansowaniu będziemy realizować dwa zadania. Jedno dotyczy gospodarki ściekowej, a mianowicie będziemy budowac kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w m. Tłokinia Nowa. Drugie zadania dotyczy budowy stacji uzdatniania wody w m. Rajsko. Chcemy te zadania zrealizować jeszcze w tym roku. Całkowity koszt tych dwóch zadań to 3 700 000 złotych – mówi burmistrz Opatówka, Sebastian Wardęcki.

- To kolejna gmina z terenu powiatu kaliskiego, która sięgnęła po te środki. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest bardzo ważny. To nie tylko gospodarka wodno-ściekowa, ale też m.in. budowa dróg czy modernizacja świetlić wiejskich. Na ten cel w naszym województwie przeznaczyliśmy ponad 300 milionów złotych. Obecnie, trwają prace nad planem na następną perspektywę - stwierdza wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

- Cieszę się, że w naszym powiecie realizowane są tak ważne inwestycje. Tym bardziej, że zmagamy się z poważnym problemem niedoboru wody – mówi starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

- Stacja uzdatniania wody w tej części gminy jest bardzo potrzebna i od dawna mieszkańcy Rajska o to zabiegali. Pamiętam, że gdy byłem radnym Gminy Opatówek w latach 90., to już wtedy istniał ten problem. Dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja zostanie zrealizowana – wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Mieczysław Łuczak.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: powiat.kalisz.pl


SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl