iKalisz.pl reklamy
Z policji

Blisko 200 wykroczeń jednego dnia

W piątek na drogach w całym kraju przeprowadzono policyjną akcję „Prędkość”. W działania na rzecz bezpieczeństwa włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki.

- Podczas działań na drogach pojawiła się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne naszego miasta i powiatu, sprawdzając czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie akcji policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa - informują mundurowi.

 

W trakcie jednodniowej akcji kaliscy policjanci skontrolowali 208 pojazdów. Łącznie ujawnili 189 wykroczeń, z czego, aż 162 z nich związane było z nieprzestrzeganiem dopuszczalnych limitów prędkości. Tego dnia czterech kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Ci kierowcy będą mogli wsiąść kierownicę dopiero za trzy miesiące.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU