iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

„Bo dzieje się magia…” ze wspaniałą frekwencją

Zdjęcie: Hubert Mościpan

W ostatni dzień października w Klubie Osiedlowym Serbinów, sąsiadującym z Filią nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, odbyła się niezapomniana impreza tematyczna poświęcona fenomenalnemu universum Harry'ego Pottera. Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 fanów najsłynniejszego czarodzieja świata.

Ceremonia przydziału, podczas której każdy uczestnik miał nałożoną na głowę tiarę, która informowała go do jakiego domu został skierowany.

Kącik wróżb, gdzie wróżbita Marek Wiński przepowiadał przyszłość wszystkim zainteresowanym. Goście odkrywali to, co ich czeka i zanurzali się w świecie tarota, fusów oraz amuletów.

Turniej wiedzy – przekrój wiekowy uczestników (6 – 38 lat) pokazał, że Pottera kocha naprawdę wielu. Turniej był pełen emocji, ponieważ uczestnicy imponowali swoją wszechstronną wiedzą o magicznym świecie, stworzonym przez J.K. Rowling. Zwycięzcy konkursu otrzymali wyjątkowe, pięknie ilustrowane wydanie opowieści o Harrym Potterze. Wśród uczestników turnieju nie było przegranych, ponieważ każdy otrzymał upominek.

Gry planszowe osadzone w magicznym świecie Harry'ego Pottera zapewniły rozrywkę na najwyższym poziomie. Przygotował je klub Cubus. Dodatkowo można było zagrać w specjalne zabawy o nazwie: „Uwolnij Zgredka” oraz „Przyczep nos Voldemortowi”.

Bezpłatny zapis do biblioteki oraz bookcrossing! Dostęp do książek związanych z Harrym Potterem i wiele innych tytułów, to doskonały sposób na pogłębienie wiedzy o tym niezwykłym świecie.

Wystrój w magicznym klimacie, który przenosił gości prosto do Hogwartu! Były m.in.: zaczarowane miotły, kącik z eliksirami, latające listy, klucze i świece. W dekoracjach pomogły dzieci uczęszczające na kółko plastyczne pod kierunkiem kierowniczki Klubu Osiedlowego Serbinów – Marty Florczyk.

Grupa teatralna prowadzona przez Macieja Michalskiego wprowadziła uczestników swoim występem w klimat grozy!

Wystawa fotograficzna pt: „Odkrywając magię”, którą przygotowali uczestnicy koła fotograficznego pod kierunkiem Klaudii Sobczak.

Impreza zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz Klub Osiedlowy Serbinów KSM L-W w Kaliszu była nie tylko doskonałą okazją do zabawy i spotkania z innymi fanami Harry’ego Pottera, ale również pretekstem do zgłębienia wiedzy o tej niesamowitej serii książek i filmów. Moc bibliotecznych atrakcji przygotowali: Zuzanna Rutkowska, Anastazja Musielak i Rafał Otto.

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU