iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Bójka pomiędzy policjantami. Jest akt oskarżenia

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który pobił się ze swoim kolegą z pracy. Do zdarzenia doszło 5 lutego w jednej z wsi pod Kaliszem.

Jak podaje PAP, do bójki pomiędzy dwoma policjantami z kaliskiej komendy, doszło na imprezie urodzinowej. Jeden z nich z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Drugi został zwolniony z pracy dyscyplinarnie. Do bójki miało dojść, gdy jeden z mężczyzn zaczął zaczepiać żonę swojego kolegi.

 

Jak informuje naszą redakcję Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, umorzone zostało śledztwo dotyczące spowodowania obrażeń ciała z uwagi na działanie w warunkach obrony koniecznej. Drugiemu z mężczyzn, 37-letniemu mieszkańcowi Kalisza, przedstawiano łącznie cztery zarzuty. 

- Pierwszy dotyczy zachowania polegającego na grożeniu trzem ustalonym pokrzywdzonym pozbawieniem życia. W przypadku dwóch pozostałych czynów, zarzuty dotyczą spowodowania obrażeń ciała poniżej siedmiu dni. Czwartym z rzutów prokurator objął zachowanie polegające na umyślnym uszkodzeniu samochodu w dniu 5 lutego poprzez kilkukrotne kopnięcie w karoserię, uszkodzenie szyby i lusterek bocznych, a także reflektora prawego, co spowodowało szkody na łączna kwotę ponad 16 860 zł - wyjaśnia M. Meler.

Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. - Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy - dodaje rzecznik ostrowskiej prokuratury.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU