iKalisz.pl reklamy
Edukacja

Bony na wyższą uczelnię dla absolwentów szkół w Opatówku i Liskowie

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Dwa bony edukacyjne, po 30 tys. zł każdy, przekazała Magdalena Górska, założycielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Bony przyjęli starosta kaliski Krzysztof Nosal i kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury w Starostwie Powiatowym w Kaliszu Jolanta Golicka. Stanowią one formę stypendiów, z których będą mogli skorzystać absolwenci Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku i Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Uczniowie, którzy po zakończeniu nauki zdecydują się kontynuować dalszą ścieżkę edukacyjną w Wyższej Szkole Handlu i Usług będą mieli opłacone czesne za 3 lata studiów

-  Kształcimy na kierunkach, które wiążą się z tradycyjną nazwą, jak: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie czy logistyka, ale również takie, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkola czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W tym roku dostaliśmy również pozwolenie na prowadzenie dwóch nowych kierunków: pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego - tłumaczy Magdalena Górska.
Wyższa Szkoła Handlu i Usług Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest jedyną w kraju uczelnią niepubliczną założoną przez ponad 100-letnią organizację samorządu gospodarczego. Jej nadrzędną misją jest kształcenie wyspecjalizowanych kadr.
- Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów stacjonarnych na naszej Uczelni. Liczymy, że dzięki temu wsparciu młodzież nie będzie musiała rezygnować ze swoich marzeń i planów na przyszłość. Pomoc ta będzie naszym wkładem w rozwój naszego regionu - dodaje Magdalena Górska.

 

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU