DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Kalisz

Bp Damian Bryl: "Deklaruję chęć współpracy z samorządem miasta"

2021-02-24 12:02:00

Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza spotkał się z księdzem Damianem Brylem, biskupem Diecezji Kaliskiej. Tematem rozmowy z nowo powołanym ordynariuszem była współpraca z władzami samorządowymi. - Deklaruję chęć współpracy z samorządem miasta. Jestem przekonany, że może się ona odbywać na wielu płaszczyznach – powiedział biskup Damian Bryl.

W spotkaniu z nowo powołanym biskupem uczestniczył ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa.
– Z nowo powołanym ordynariuszem Diecezji Kaliskiej rozmawialiśmy o specyfice naszego miasta, o historii i współczesności. Także o planowanych w śródmieściu inwestycjach, jak rewitalizacja Głównego i Nowego Rynku wraz z ulicą Kanonicką czy przebudowa trzech placów. Centrum miasta ma stać się bardziej przyjazne, bezpieczne i estetyczne. Wprowadzane zmiany będą miały wpływ także na ruch turystyczny związany z kultem świętego Józefa. Cieszy mnie otwartość księdza biskupa i zainteresowanie sprawami naszego miasta – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.
Ksiądz Damian Bryl urodził się w Jarocinie. Studiował w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Tam też przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w Środzie Wielkopolskiej. Z Hiszpanii, gdzie z tytułem doktora teologii ukończył studia na Universidad de Navarra w Pampelunie, wrócił do Poznania. Od 2013 r. był biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. 25 stycznia 2021 roku papież Franciszek mianował Damiana Bryla biskupem kaliskim.

Ingres biskupa kaliskiego, czyli uroczyste objęcie diecezji, planowane jest na ostatnie dni marca.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl