iKalisz.pl reklamy
Siatkówka

Brąz kaliskich siatkarek

Pierwsza rywalizacja kaliskich siatkarek w sezonie 2022/23 zakończyła się medalem! Zespół Energa MKS-u wywalczył brązowe medale turnieju Pre-Zero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W rozgrywanym od poniedziałku do czwartku na boiskach warszawskiego Monta Beach Volley Club turnieju kaliszanki wygrały cztery spotkania przegrywając jedynie w półfinale z późniejszym triumfatorem rozgrywek.

Już od trzech lat siatkarki z najwyższych klas rozgrywkowych na początku okresu przygotowawczego przed sezonem rywalizują w turnieju siatkówki plażowej. Zasady jednak zostały nieco zmodyfikowane względem klasycznej wersji tej dyscypliny, nieco bardziej upodabniając ją do halowej odpowiedniczki, główną zmianą jest rywalizacja w czteroosobowych zespołach. Turniej znalazł swoje grono sympatyków doceniających ciekawy format oraz cieszących się z możliwości zobaczenia swojego zespołu przed nowym sezonem, po zmianach kadrowych w walce o punkty.

 

Tegoroczną edycję od samego początku bardzo dobrze zaczęły siatkarki Energa MKS-u Kalisz. Chociaż pierwszy set pierwszego meczu turnieju wygrały na przewagi, to widać było, że dobrze odnajdują się w tej formie rywalizacji. W każdym ze spotkań motorem napędowym kaliskiej ofensywy była Karolina Drużkowska. Przyjmująca po świetnym ubiegłym sezonie w niebiesko-biało-czerwonych barwach potwierdziła dobrą formę również na piasku. Zaczęła od 25 punktów z Radomką, a w kolejnych spotkaniach notowała jeszcz lepsze wyniki w meczu z Budowlanymi zdobywając, aż 29 oczek. Poza Drużkowską dobrze w ataku radziła sobie Aleksandra Rasińska, a o jakość przyjęcia wspólnie dbały Zuzanna Wawrzyniak, Zuzanna Kuligowska i Natalia Pajdak. Dokładnym rozegraniem oraz zaskakującymi przeciwniczki przebiciami popisywała się z kolei Alicja Grabka, MVP meczu o 3 miejsce.

 

Turniej Pre-Zero Grand Prix PLS był pierwszym poważnym sprawdzianem nowego zespołu Energa MKS-u Kalisz przed zbliżającym się sezonem TAURON Ligi. Debiut zarówno zawodniczki, jak i pierwszy trener Marcin Widera mogą zaliczyć do bardzo udanych. Kaliszanki na boiskach Monta Volley Beach Club zagrały w składzie: Katarzyna Wawrzyniak, Alicja Grabka, Zuzanna Kuligowska, Zuzanna Wawrzyniak, Karolina Drużkowska, Natalia Pajdak, Karolina Fedorek.

 

Wyniki poszczególnych meczów Energa MKS-u Kalisz na Pre-Zero Grand Prix PLS

1 runda: E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Energa MKS Kalisz 0:2 (25:27, 20:25)

2 runda: Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 2:1 (23:25, 25:18, 15:10)

3 runda: Energa MKS Kalisz - ŁKS Commercecon Łódź 2:1 (25:17, 22:25, 16:14)

Półfinał: Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław 0:2 (8:25, 16:25)

Mecz o brązowy medal: Trans-Ann Płomień Sosnowiec - Energa MKS Kalisz 1:2 (21:25, 26:24, 9:15)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU