iKalisz.pl reklamy
Biegi

Było gwarno i wesoło!

2021-11-17 11:54:43
Zdjęcie: powiat.kalisz.pl
Blisko 150 przedstawicieli młodego pokolenia rywalizowało w niedzielę w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Pałac Tłokinia. To wszystko za sprawą biegów dziecięco-młodzieżowych, które towarzyszyły niepodległościowemu II Biegowi Chrystowskich.

W niedzielę na tyłach Pałacu Tłokinia było gwarno, a przede wszystkim wesoło, bo dzieci podchodziły do poszczególnych biegów bardzo entuzjastycznie. Młodzi biegacze mieli różne motywacje. Jedni biegli typowo dla zabawy, a inni do swoich startów podchodzili z ambicjami i apetytem na zwycięstwo. Najważniejsze jednak, że każdemu uczestnikowi towarzyszyła duża radość, choć nie raz okupiona była dużym wysiłkiem. Starty dziecięce wywoływały także dużo emocji pośród wspierających rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy i zagrzewali do walki.

Młodzi zawodnicy, urodzeni w rocznikach od 2005 do 2016, mierzyli się z trasami o różnej długości, najmłodsi mieli do pokonania 200 metrów, a najstarsi musieli uporać się z dystansem 1500 metrów. Wszyscy uczestnicy skutecznie przemierzyli swoje biegowe trasy, i to był największy sukces. Każdy włożył w rywalizację mnóstwo wysiłku i przysłowiowego serducha. To ważniejsze niż sam wynik, a co ważne, pozwala także zaszczepiać u najmłodszych członków społeczeństwa sportowego bakcyla, i uczy, że aktywność na świeżym powietrzu, to ważna kwestia, która pozwala przez długie lata utrzymywać ciało i duszę w stanie zdrowia.

Organizatorami zmagań byli: Kompleks Pałac Tłokinia, Powiat Kaliski i Gmina Opatówek.

Źródło: powiat.kalisz.plCzytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU