iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Cacko z kaliskiej fabryki Arnolda Fibigera

2021-05-14 09:51:52

O niemal 100-letni fortepian koncertowy pochodzący prawdopodobnie z kaliskiej Fabryki Fortepianów i Pianin Arnolda Fibigera wzbogacił się samorząd miasta Kalisza. Finalnie instrument ma trafić do Filharmonii Kaliskiej. Zanim jednak to nastąpi przejdzie renowację.

Prace przeprowadzi firma Piano Fiks ze Skalmierzyc, działająca na rynku od 1984 roku. Co ciekawe, instrument wzięli pod swoją opiekę uczniowie Gustawa Arnolda III Fibigera, ostatniego właściciela kaliskiej fabryki.

- Zabytkowy instrument, który powstał w Kaliszu, stanowi element dziedzictwa naszego miasta i polskiego przemysłu muzycznego. Cieszy fakt, że po kapitalnym remoncie zabrzmi właśnie tutaj - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Fortepian do tej pory znajdował się w zasobach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Nie był tam jednak wykorzystywany. Instrument zostanie zaprezentowany melomanom, gdy już odzyska dawny blask a jak podkreślają władze miasta to ważny akcent w czasie trwającego Roku Rodziny Fibigerów.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl