iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Cała prawda o Mrożku, czyli spotkanie z prof. Anną Nasiłowską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka rozpoczyna cykl „oko w oko z pisarzem” spotkaniem z jedną z najwybitniejszych literaturoznawczyń, profesor Anna Nasiłowską, i rozmową o jej najnowszej książce pt. „Mrożek. Biografia” (2023).

 

To ponad 700-stronicowe dzieło jest kolejną, m.in. po książkach „Jean Paul Sartre i Simone de Beauvoir” (2006) oraz „Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, czyli Lilka Kossak” (2010), znakomitą biografią autorstwa Anny Nasiłowskiej, za którą otrzymała Nagrodę Miesięcznika „Nowe Książki”. W kolejnych rozdziałach biografii poznajemy kolejne etapy życia pisarza, niejednokrotnie ściśle zależne od okoliczności politycznych. Autorka skupiła się bardziej na życiu, relacjach z rodziną, przyjaciółmi, kobietami oraz na nietuzinkowej i skomplikowanej osobowości Sławomira Mrożka niż na jego twórczości. A o tym wszystkim opowiedziała niezwykle przystępnie, momentami dowcipnie, przepełniając swoją pracę licznymi dygresjami osobistymi, a jednocześnie unikając ocen moralnych bohatera.

Z prof. Anną Nasiłowską – w środę 7 lutego o godz. 18:00 w Galerii 66 Biblioteki Głównej – porozmawia Izabela Fietkiewicz-Paszek. Po spotkaniu będzie można kupić książkę, uzyskać autograf i porozmawiać z autorką.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU