iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Piłka ręczna

Cenne punkty z Azotami

2021-11-04 09:11:00

Zdjęcie: Biuro Prasowe PGNiG Superligi
Piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz zdobyli trzy punkty na terenie coraz śmielej poczynającego sobie na parkietach PGNiG Superligi zespołu Grupy Azoty Unii Tarnów. O końcowym wyniku i pewnym zwycięstwie zadecydowała świetna postawa w obronie kaliszan w drugiej części pierwszej połowy. Kolejny raz najskuteczniejszym zawodnikiem Energa MKS-u był obrotowy Piotr Krępa (9 bramek, MVP spotkania).

Unia Tarnów rozpoczęła trzeci sezon w krajowej elicie, ale rozgrywki w sezonie 2021/22 rozpoczęła zdecydowanie najlepiej. Do piątkowego spotkania tarnowianie przystępowali po niespodziance w poprzedniej serii spotkań, kiedy pokonali Górnika Zabrze (4 drużyna ubiegłego sezonu) w rzutach karnych. Wcześniej ograli również Gwardię Opole (5 miejsce), co wskazywało na stały rozwój ekipy w poprzednich dwóch sezonach znajdującej się w dolnej części tabeli.

 

Zapewne Unia dobrą formę chciała przenieść na pojedynek z Energa MKS-em, jednak to kaliszanie lepiej weszli w mecz. Wynik otworzył środkowy rozgrywający Stanisław Makowiejew, którego po dynamicznym wbiegu na 6. metr podaniem odnalazł Marek Szpera. Kaliski zespół już od jakiegoś czasu musi radzić sobie bez reprezentacyjnego środkowego Macieja Pilitowskiego, ale praca zastępujących go na parkiecie Makowiejewa i Konrada Pilitowskiego (młodszego brata Macieja) zaczyna wyglądać coraz lepiej. W pierwszych minutach Unia nie mogła odnaleźć rytmu w ataku (m. in. kontratak Buszkowa wybroniony przez Łukasza Zakretę), co pozwoliło Energa MKS-owi wyjść na prowadzenie 4-1.

 

Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko rozwiązali swoje początkowe problemy. Pomogły w tym przechwyty i (tym razem) skutecznie wykańczane kontrataki. W 10. minucie tarnowianie doprowadzili do wyrównania, a chwilę później wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie. Dobry fragment gry napędził Unię, która w 18 minucie dzięki bramce Mateusza Wojdana wyszła na prowadzenie 10-7. Wtedy o przerwę poprosił trener kaliskich szczypiornistów Tomasz Strząbała. Chwila rozmowy z zespołem i nowe ustalenie przyniosły świetne skutki. Energa MKS zdecydowanie poprawił grę w obronie właściwie wybijając przeciwnikom piłkę ręczną z głowy. Unia w ostatnich 12 minutach pierwszej połowy nie zdobyła ani jednej bramki, a kaliszanie grając konsekwentnie w ataku najpierw odrobili straty, a później jeszcze przed przerwą zbudowali trzybramkową przewagę, w czym spory udział miał niezwykle skuteczny w wykańczaniu akcji Piotr Krępa.

 

Drugą połowę z nowymi pokładami sił rozpoczęli tarnowianie. Trafienia białoruskiego duetu, Kniazieu-Buszkow pozwoliły zmniejszyć stratę do jednej bramki, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Kacper Adamski. Lewy rozgrywający Energa MKS-u i Gracz Września całej PGNiG Superligi w pierwszej połowie skupił się na szukaniu lepiej ustawionych partnerów, drugą otworzył jednak trzema trafieniami z rzędu świetnie wykorzystując skupienie się obrońców na Krępie. W końcówce kaliszanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie konsekwentnie budując swoje ataki i regularnie zatrzymując nieco szaleńcze ataki Unii walczącej o odrobienie strat.

 

Piątkowe zwycięstwo było dla kaliskiego zespołu piątym w pierwszych ośmiu meczach nowego sezonu PGNiG Superligi. Teraz całą ligę czeka przerwa na zgrupowanie reprezentacji, a kolejny mecz Energa MKS rozegra 14.11 o godzinie 16:00 podejmując w Kalisz Arenie Zagłębie Lubin.

 

Grupa Azoty Unia Tarnów - Energa MKS Kalisz

26:31 (10:13)

 

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, Liljestrand, Hołda – Tokuda 6, Kniazeu 5, Sanek 3, Bushkou 3, Minotskyi 3, Kużdeba 3, Wojdan 2, Yoshida 1, Sikora, Wątroba, Matsuura, Kaźmierczak, Mrozowicz

 

Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta – Krępa 9, Adamski 7, K. Pilitowski 3, Szpera 3, Góralski 3, Tomczak 2, Drej 2, Bekisz 1, Makowiejew 1, Kus, Kamyszek, Wróbel, Pedryc


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnieInformacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO
FACEBOOK ikalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl