iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Chciał przekupić funkcjonariuszy. Włożył do paszportu 200 euro

2020-11-27 11:47:15

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali obywatela Litwy poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna miał ze sobą podrobione litewskie prawo jazdy oraz duńskie prawo jazdy należące do innej osoby. Za uniknięcie zatrzymania usiłował wręczyć funkcjonariuszom 200 euro łapówki.

W środę 25 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu na autostradzie A2 wytypowali i zatrzymali do kontroli auto osobowe. Kierowcą auta okazał się 43-letni Litwin.

 

Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Funkcjonariusze zauważyli także, że okazane przez Litwina litewskie prawo jazdy jest podrobione na wzór oryginalnego. Dodatkowe sprawdzenia dokonane przez Punkt Kontaktowy w Budzisku pomogły ustalić, że cudzoziemcowi nigdy nie zostało wydane prawo jazdy.

 

Cudzoziemiec usiłował wymóc na funkcjonariuszach odstąpienie od czynności służbowych i umożliwienie mu dalszej jazdy. Pomimo poinformowania go o skutkach prawnych takiego zachowania, wyjął z kieszeni i włożył do paszportu trzymanego przez funkcjonariusza Straży Granicznej 200 euro.

 

Dodatkowo podczas przeszukania bagażu cudzoziemca funkcjonariusze ujawnili duńskie prawo, które w systemach informatycznych figurowało jako utracone. Dokument został zatrzymany i odesłany zostanie do duńskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Polsce.

 

Natomiast cudzoziemiec za prowadzenie pojazdu bez uprawnień został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Ponadto funkcjonariusze SG wszczęli wczoraj (26.11) postępowanie przygotowawcze w sprawie posłużenia się podrobionym prawem jazdy oraz wręczenia funkcjonariuszowi SG korzyści majątkowej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratora Rejonowa Słupcy.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl