iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Chciał ukraść parapety z kościoła

2020-10-09 13:10:00

Zdjęcie: Archiwum
Próbował zdemontować i ukraść miedziane parapety zamontowane na budynku jednego z kaliskich kościołów. Nie zdążył. Został zatrzymany przez policjanta z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, który jechał na służbę. 57-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Wcześnie rano policjant jadąc na służbę, zauważył w rejonie jednego z kaliskich kościołów, dziwnie zachowującą się osobę. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna, próbował zdemontować jeden z miedzianych parapetów. Funkcjonariusz przypuszczał, że może to być próba kradzieży. Postanowił natychmiast interweniować. Swój telefon przekazał przechodzącej w pobliżu kobiecie prosząc, aby zadzwoniła na numer alarmowy i powiadomiła o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Sam podbiegł do mężczyzny i zatrzymał go. 

Zaskoczony widokiem nieumundurowanego policjanta 57-latek przyznał, że próbował ukraść parapety. Przy sobie miał cały zestaw narzędzi potrzebnych do ich demontażu.

Mężczyzna został przekazany policyjnemu patrolowi, który został skierowany na miejsce przez oficera dyżurnego. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że mężczyzna miał już na swoim koncie podobne tego typu kradzieże.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl