iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Ciało mężczyzny w Domku Parkowym

2021-04-30 11:56:02

Odnalezione w Domku Parkowym w Kaliszu zwłoki, to ciało byłego najemcy tego obiektu. Natknięto się na nie podczas „egzekucji“ wyroku sądowego, nakazującego byłemu najemcy, opuszczenie tegoż lokalu.

Jak wyjaśniają władze Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego przy ul. Niecałej 7 w Kaliszu nastąpiło z końcem lutego 2017 r., przy zachowaniu trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Tym samym do ostatecznego rozwiązania umowy doszło w maju tegoż samego roku.

 

- Wypowiedzenie umowy najmu związane było między innymi z ówczesnymi planami dotyczącymi rewitalizacji Parku Miejskiego, którego elementem jest tzw. Domek Parkowego. Zastrzeżenia budziła zabudowa wokół budynku, zarówno pod względem estetycznym, jak i budowlanym oraz powiększający się obszar ogródka piwnego, bez uprzedniego uzgodnienia tego faktu z właścicielem terenu i braku jakichkolwiek opłat za zajmowaną dodatkowo powierzchnię - wskazują przedstawiciele Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

 

Dotychczasowy użytkownik lokalu przekonał jednak ówczesne władze, aby te wyraziły zgodę na kontynuowanie przez niego najmu pomieszczeń przez okres kolejnych 3 lat. Postawiono jednak warunek - najemca wcześniej musi uregulować kwestie dobudowanego zaplecza, ustalić nowe stawki czynszu na lokal oraz wykorzystywany teren przed lokalem. Niestety, takich działań nie podjął, więc zarządca obiektu wezwał go do jego dobrowolnego zdania. Wezwania okazały się bezskuteczne więc kaliski MZBM dochodził swych praw przed Temidą. W październiku 2018 r. Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok nakazujący użytkownikom, aby opuścili, opróżnili i wydali miastu lokal użytkowy. Pozwani jednak odwołali się od wyroku do sądu w Łodzi, który oddalił apelację. Ostateczna batalia sądowa zakończyła się uzyskaniem w marcu 2021 r. przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu tytuł wykonawczy, co umożliwiło złożenie wniosku egzekucyjnego do komornika sądowego.

 

- Komornik Sądowy wezwał użytkowników lokalu do dobrowolnego wykonania obowiązku opróżnienia lokalu użytkowego do 22 kwietnia 2021 r., wskazując, że, w razie niewykonania obowiązku, 29 kwietnia 2021 r. nastąpi przymusowe opróżnienie lokalu. Użytkownik nie zdał lokalu, nie nawiązał również kontaktu z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, wobec tego komornik przystąpił do wykonania wyroku sądu. Do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu nie dotarły żadne sygnały, mogące świadczyć o nadchodzącej tragedii - przyznają władze kaliskiego MZBM.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl