iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Ciężarówką z promilami i zbyt szybko...

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, to dwa przewinienia 49-letniego mieszkańca Kalisza zatrzymanego do kontroli drogowej przez policjantów drogówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

- Zdrowy rozsądek kierowców to jeden z głównych czynników, który ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tego jednego zabrakło 49-letniemu kierowcy ciężarowego iveco. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej na terenie powiatu kaliskiego. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 49-latek w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje organicznie do 50 km/h przekroczył prędkość o blisko 20 km/h - informują kaliscy mundurowi.

W trakcie kontroli policjanci z drogówki nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Przeprowadzone badanie nie pozostawiło złudzeń. 49-letni mieszkaniec Kalisza miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

Mężczyzna nie tylko stracił już prawo jazdy, ale również odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu. 

- Lekceważenie obowiązujących przepisów i brak zdrowego rozsądku na drodze, to nadal w wielu przypadkach czynniki generujące tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych - dodają policjanci.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU