iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Cmentarna hiena zatrzymana przez kaliskich policjantów

2020-02-14 08:35:51

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o kradzież czterech damskich torebek na jednym z kaliskich cmentarzy.

Umorzenie postępowania przez policję z powodu niewykrycia sprawcy nie oznacza, że sprawa nie może mieć dalszego ciągu. Wydanie postanowienia o umorzeniu oznacza, że na danym etapie postępowania wyczerpały się możliwości wykrycia sprawcy. Popełnione przestępstwo w dalszym ciągu pozostaje w zainteresowaniu policji, a po ujawnieniu nowych istotnych dowodów, sprawa może być podjęta i prowadzona dalej.

Tak było w przypadku czterech kradzieży, do których doszło w kwietniu minionego roku, na terenie jednego z kaliskich cmentarzy. Sprawca wykorzystując nieuwagę kobiet zajętych porządkowaniem grobów bliskich, kradł pozostawione bez nadzoru torebki. Pokrzywdzone straciły m.in. portfele, dokumenty oraz telefony komórkowe.

 

Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali prawdopodobnego sprawcę kradzieży. Zatrzymanie mężczyzny nie było łatwe, ponieważ często zmieniał miejsce zamieszkania. Ostatecznie 38-latek został zatrzymany w lutym w jednym z mieszkań na terenie Kalisza.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Kaliszanin odpowie za cztery kradzieże. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli jeden ze skradzionych blisko rok temu telefonów. Już wkrótce trafi on do rąk prawowitego właściciela.

 

 

Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl