iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Co dalej z odbiorem wielkogabarytów?

2021-04-09 07:51:53

Kaliscy radni pochylili się nad regulaminem utrzymania czystości i porządku w mieście. Była więc okazja, aby zagaić rządzących o harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych, z czego skrzętnie skorzystali.

Minął kwartał. Wiemy, że są tylko interwencyjne wywozy - zwracała uwagę Barbara Oliwiecka, przewodnicząca komisji skarg, wniosków i petycji rady miasta Kalisza dopytując, jak rysuje się scenariusz na najbliższe miesiące, bowiem ze względu na "błędy" przetargowe, odbiór tychże odpadów nie odbywa się z taką częstotliwością, z jaką jest zapisany w regulaminie.

Z odpowiedzią pospieszył naczelnik wydziału ochrony środowiska w kaliskim magistracie przyznając, że z odbiorem wielkogabarytów sytuacja, jak to określił, delikatnie się skomplikowała.

- W tej uchwale zaproponowaliśmy częstotliwość taką jak do tej pory, czyli  raz na dwa tygodnie dla zabudowy wielolokalowej i raz na kwartał dla zabudowy jednorodzinnej - zaznaczył Paweł Bąkowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska w Urzędzie Miasta w Kaliszu dodając, że procedury związane z przetargiem, toczące się przed Krajową Izbą Odwoławczą, nie zostały jeszcze zakończone.

Dlatego może dojść do takiej sytuacji, że odpady wielkogabarytowe tak jak dotychczas odbierał będzie kaliski PWiK lub spółki PUK i EKO.

Czy w związku z tym, że od początku 2021r. odpady wielkogabarytowe nie były odbierane z "należytą" częstotliwością, mieszkańcy Kalisza mogą spodziewać się zmian w uiszczaniu opłaty?

- Wywozy wielkogabarytów odbywają się. Są wywozy interwencyjne, za które płacimy i są realizowane w oparciu o umowę z PWiK. Nie zostały wprawdzie przekazane mieszkańcom harmonogramy ze względu na toczące się jeszcze postępowanie w KIO. Natomiast dzisiaj zgłaszamy do PWiK te miejsca, gdzie te odpady się pojawiają i ta usługa na bieżąco jest realizowana. Dlatego uważam, że w żadnym wypadku nie powinniśmy mówić o obniżeniach opłaty, bo ta usługa jest realizowana, nie z taką częstotliwością jak w uchwale, ale się odbywa - zaznaczył Paweł Bąkowski.

(alf)iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl