iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Co z cenami prądu dla przedsiębiorców?

Maksymalna taryfa na prąd w wysokości 785 zł/MWh to propozycja rządu dla mikro, małych i średnich (MŚP) przedsiębiorstw. Rząd przyjął projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Rozwiązanie pozwoli ograniczyć podwyżki cen prądu dla MŚP nawet o 70% i będzie dotyczyło ok. 99% polskich firm.

Rosnące ceny energii to obecnie jedna z głównych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Rząd przyjął rozwiązanie ustanawiające taryfę na prąd dla MŚP na poziomie 785 zł/MWh. Ceny w kontraktach giełdowych przekraczały nawet 2500 zł/MWh, były więc droższe nawet o ponad 1700 zł/MWh w stosunku do propozycji rządowej.

Cena maksymalna będzie stosowana przez sprzedawców w rozliczeniach z MŚP od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r., przy czym zastosowanie ceny maksymalnej będzie odnosiło się do poboru nie większego niż 90% zużycie energii odbiorcy w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU