iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Kalisz

Czas na „Calisiadę”

2020-10-22 09:10:00

10 października ruszyła tegoroczna, piąta edycja projektu edukacyjnego „Calisiada”. Jej organizatorzy – Stowarzyszenie Stacja Inspiracja i Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” - skierowali do uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich działania, podczas których poznają oni historię kaliskiego przemysłu muzycznego.

W ramach „Historii dźwiękiem malowanej” uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach edukacyjno-animacyjnych, które zostały zorganizowane na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Najpierw wysłuchali oni specjalnie na tę okoliczność napisaną przez p. Łukasza Bernady bajkę pt. „Fortepian ze strychu”, po czym wzięli udział w pokazie budowy pianina, przeprowadzonym przez uczniów Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu pod kierunkiem nauczyciela p. Marcina Kaftanowicza. Następnie w grupach przystąpili do wykonania prac plastycznych, ilustrujących treść bajki. Jednocześnie wzięli udział w konkursie plastyczno-teatralnym, którego wyniki poznamy podczas uroczystego podsumowania projektu, planowanego w dniu 20 listopada 2020 r.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli również wystawę okolicznościową zatytułowaną „Tam, gdzie uczą jak drewno gra”, przygotowaną przez Annę Wojtynkę, pracownika Pedagogicznej Biblioteki Publicznej Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Wystawa opowiada historię Technikum Budowy Fortepianów - jedynej w Polsce, a zarazem jednej z trzech na świecie szkoły, która kształci fachowców w dziedzinie budowy i strojenia fortepianów i pianin. Upamiętnia ona także wkład rodziny Fibigerów w rozwój kaliskiego przemysłu muzycznego. 

Do najstarszych uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół średnich został skierowany konkurs muzyczny „Fibiger rap”, współorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu. Dzięki uprzejmości firmy Schimmel w Kaliszu uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich będą mogli obejrzeć film, który nie tylko opowiada historię firmy, ale także przedstawia etapy procesu budowy fortepianów i pianin. Udostępnione przez firmę elementy, służące do budowy fortepianu, stanowią uzupełnienie  okolicznościowej wystawy, która w ostatnim czasie była prezentowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu.

Projekt „Calisiada 2020” został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jego realizacja będzie trwała do 30 listopada. Szkoły zainteresowane wspomnianą wystawą oraz filmem proszone są do kontakt z koordynatorem projektu.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl