iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Czy czeka nas zima trzydziestolecia?

2019-11-08 07:11:00

Amerykańscy i brytyjscy meteorolodzy ostrzegają. Zima będzie sroga. Czekają nas mrozy, jakich w ostatnich latach nie było. Już na samą myśl przechodzą ciarki. Ale czy faktycznie taki diabeł straszny...

Według tych zapowiedzi temperatura ma sięgać -20 stopni Celsjusza. Nawiedzać nas mają śnieżyce i porywisty wiatr. Takie tęgie mrozy mają szczególnie dotknąć wschodnie kresy naszego kraju, bowiem zimne powietrze ma dotrzeć znad Syberii. Tak ma być w styczniu i lutym.

Na pocieszenie warto wspomnieć, że tak niskich temperatur Polacy nie powinni się wielce obawiać. W styczniu 1940 roku miano bowiem zanotować -41.

Nie od dziś jednak wiadomo, że prognozy długoterminowe maja to do siebie, że mogą się nie sprawdzić. Miejmy więc nadzieję, że i tak będzie tym razem. Choć, podobne przewidywania do tych amerykańsko-brytyjskich, mają także chińscy badacze aury.

 

Zatrzymując się póki co przy listopadzie, to ma on być miesiącem deszczowym z temperaturą w okolicy 10 stopni w dzień i z lekkimi przymrozkami w nocy. Grudzień spodziewany jest chłodniejszy. Na termometrach słupek rtęci rzadko będzie przekraczał 0. Ma być deszczowo i śnieżnie.

 

A na koniec doniesienia innych meteorologów. A te są zgoła inne i przyjemniejsze dla nas. Równie renomowane stacje przewidują raczej w miarę ciepłą zimę w Europie Środkowej, a jedynie powiewy większego mrozu na wschodzie Starego Kontynentu. Jednym słowem, jak zwykle.

Cóż, zatem pozostaje nam poczekać i przekonać się na własnej skórze, jaka będzie zima...

 

 
Źródło: expressilustrowany.pl, dziennikzachodni.pl, wp.pl, kurierlubelski.pl, blog.meteomodel.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl