iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Przepisy

Czy jazda „na suwak” i „korytarz życia” będą obowiązkowe?

2019-10-18 11:44:45

„Jazda na suwak” i „korytarz życia”, to nazwy ostatnio dość popularne w mediach. Zarówno jeden i drugi sposób jazdy jest niezwykle pomocny w ruchu drogowym. Zwłaszcza umiejętne tworzenie „korytarza życia” może przyczynić się nawet do uratowania komuś życia.

W mediach pojawiły się informacje, że „jazda na suwak” i „korytarz życia” od 1 października są obowiązkowe. Czyli, jeśli kierowca nie wykona odpowiednio tych metod musi liczyć się mandatem? W praktyce wygląda to nieco inaczej. Rząd nie wprowadził jeszcze takich przepisów, jednak przyjęto opracowany przez ministra infrastruktury projekt nowelizacji ustawy. Celem projektu ma być stworzenie jednoznacznych zasad zachowania się kierowców w dwóch istotnych dla bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego sytuacjach: gdy zachodzi potrzeba umożliwienia służbom ratowniczym szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia drogowego, a także gdy występuje zwężenie drogi ograniczające liczbę dostępnych pasów.

 

Wszystko wskazuje na to, że „jazda na suwak” obowiązkowa będzie od 1 listopada, a „korytarz życia” od 1 stycznia 2020 roku.

 

„Korytarz życia”, to nic innego jak utworzony przez kierowców specjalny „tunel”, umożliwiający przejazd samochodom na sygnałach. Najczęściej w przypadku korka, kierowcy będą musieli w jasno określony sposób ustąpić miejsca pojazdom uprzywilejowanym. Obecnie „korytarz życia” jest umowny, więc nie wszyscy się do tego stosują.

 

„Jazda na suwak” natomiast, to ustalona kolejność przejazdu. Występuje wówczas, gdy dwa pasy łączą się w jeden. Często przed takim pasem jest ustawiony znak informujący o sposobie jazdy, jednak za nieprzestrzeganie go nie grożą żadne konsekwencje.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl