iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Czy jest szansa na długie weekendy w 2023 roku?

2023-01-05 11:01:00

Czy 2023 rok pod względem świąt przypadających w środku tygodnia będzie dla nas łaskawy? Czy uda się przedłużyć weekendy do trzech, a może czterech dni?

 


Pierwsza okazja do dłuższego świętowania przeszła nam koło nosa, bowiem 1 stycznia przypadł w niedzielę. Za to już pierwszy weekend 2023 roku jest już całkiem przyjemny, bowiem w piątek, 6 stycznia przypada Trzech Króli, a więc dzień wolny od pracy. Mamy więc od razu trzy dni na odpoczynek po ewentualnym długim sylwestrze. I to niestety, na dłużej tyle. Kolejne tygodnie, to praca od poniedziałku do piątku.

Wielkanoc przypada 9 i 10 kwietnia. Opcja dłuższego weekendu pojawia się na początku maja. 1 i 3 (poniedziałek i środa), to dni ustawowo wolne od pracy. Na wtorek można więc wziąć od szefa wolne. A jak się ktoś uprze, to i do końca tygodnia może sobie pofolgować.

Boże Ciało, to oczywiście czwartek. W 2023 roku przypada 8 czerwca. To okazja, by w piątek odpocząć w domu wykorzystując dzień urlopu.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek, 15 sierpnia. Jest więc możliwość wykorzystania wolnego w poniedziałek, by przedłużyć weekend do czterech dni. I potem znów długo, długo nic...

Wszystkich Świętych przypada dokładnie w połowie tygodnia pracy, w środę. Więc istnieje jedynie opcja wykorzystania dwóch dni urlopu, by dość pokaźnie przedłużyć sobie weekend. Niestety, Święto Niepodległości to sobota.

Ostatnie dni na dłuższy wypoczynek w 2023 roku, to Boże Narodzenie. Pierwsze święto przypada w poniedziałek, a drugie we wtorek. Automatycznie więc weekend wydłuża się do czterech dni. I to wszystko na co możemy liczyć odnośnie długich weekendów w 2023 roku. Może kolejny będzie dla nas łaskawszy pod tym względem...Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBORIAK
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU