iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Bezpieczeństwo

Czy polskie autostrady są bezpieczne?

2019-07-05 12:07:00

Według statystyk, polskie autostrady należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie... Ruszyła kampania przypominająca, jak ważna jest ostrożność na drogach.

Ubiegły rok nie był dla kierowców łaskawy. Polskie autostrady, to prawdziwa kopalnia wypadków. W zeszłym roku doszło na nich do ponad 400 wypadków! W tym śmierć poniosły 52 osoby, a ponad 600 zostało rannych. Te liczby są naprawdę spore, tym bardziej, że główne przyczyny zdarzeń drogowych na autostradach są od late takie same. Kierowcy nie przestrzegają prędkości, nie zachowują bezpiecznej odległości między pojazdami, nie informują o zmianie pasa. Uczestnicy ruchu w teorii doskonale wiedzą jak korzystać z dróg szybkiego ruchu i autostrad, jednak praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Z racji tego, że wypadki drogowe na autostradach to wciąż temat, który podlega nieustannej dyskusji, to wystartowała kampania „Bezpieczna autostrada – to dziecinnie proste”. Projekt ma za zadanie przypomnieć o trzech krokach, które zwiększą bezpieczeństwo na autostradach. Czego ma uczyć kampania? Przede wszystkim uważnego patrzenia w lusterka, zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierowcy podszkolą swoje umiejętności m.in. z zakresu włączania się do ruchu na autostradzie, zmiany pasa, ale również nauczą się reagował w sytuacjach zagrożenia czy przypomną sobie zasady pierwszej pomocy. Za cel organizatorzy obrali sobie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych oraz ofiar śmiertelnych w wypadkach na autostradzie.

 

W ramach kampanii "Bezpieczna autostrada - to dziecinnie proste", organizatorzy zapraszają również na eventy przy MOP-ach (miejsce obsługi podróżnych) i na stacjach benzynowych. Podczas spotkań kierowcy przekonają się do czego prowadzi nadmierna prędkość. Główną ideą akcji jest poprawa bezpieczeństwa na autostradach. Jeszcze przez okres wakacji autostradowe szkolenie odbędzie się w:

 

- Bielsko Białej - 13.07

- BP Zarska Wieś - 27 i 28.07

- Jelenia Góra - 10.08

- BP - Otłoczyn Zachód A1 - 31.08

- oraz 13 września na BP-Polesie A2 i 7 września w Opolu

 

 

Źródło: Mototrendy.pl, Bezpiecznaautostrada.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl