iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Biegi

Daniel Napierała i Justyna Matczak najlepsi w IV Cross Półmaratonie Murowaniec Baster Run 2019

2019-09-05 08:58:10

Daniel Napierała z Opatówka zwyciężył upalny IV Cross Półmaraton Murowaniec Baster Run 2019. Tym sposobem przypieczętował wygraną w całej tegorocznej edycji Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Wśród kobiet znów najszybsza była Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego. Filigranowa zawodniczka także triumfowała w całym cyklu Grand Prix.

Nad zalewem w Murowańcu nie było żartów. Śmiałkowie zmagali się nie tylko z dość wymagającą trasą, ale często przede wszystkim z upalną aurą. To właśnie żar nacierający z nieba był tego dnia srogim wrogiem zawodników. Niektórzy odczuli to znacząco, i to pomimo punktów nawadniających i kurtyn wodnych usytuowanych przy trasie zawodów.

 

W rywalizacji na dystansie półmaratońskim najlepiej spisywali się faworyci. Poza zasięgiem w sobotnie południe był Daniel Napierała z Opatówka. To właśnie on konsekwentnie zwiększał swoją przewagę na każdym okrążeniu. Wysoka dyspozycja tego zawodnika sprawiła, że nawet trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły mu w odniesieniu wygranej. Triumfował z czasem 1:25:08. Wygrana w Murowańcu sprawiła, że Daniel Napierała zasłużenie zgarnął puchar zwycięzcy tegorocznej edycji cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019, która składała się z czterech biegów (Ceków - 5 kilometrów, Stawiszyn - 15 kilometrów, Tłokinia Kościelna - 10 kilometrów, Murowaniec - 21 kilometrów).

 

Dużych powodów do zadowolenia dostarczyła Justyna Matczak reprezentująca tradycyjnie Drużynę Powiatu Kaliskiego. W Murowańcu udowodniła, że nie przez przypadek notuje tak znaczące wyniki. Filigranowa zawodniczka biegła mocno i równo, było widać, że jest dobrze przygotowana do zmagań. Cztery pętle nad Zalewem w Murowańcu pokonała w 1:52:24. To najlepszy wynik wśród kobiet. I tak jak w przypadku Daniela Napierały, wygrana w Murowańcu, zapewniła jej wygraną w Grand Prix.

Na drugim miejscu IV Cross Półmaraton w Murowańcu zakończył Konrad Pawlak z Supermaratonu Kalisz, a po nim na linię mety wkroczył Marcin Andrzejewski. Dla tego drugiego biegacza dobry występ w Murowańcu oznaczał zakończenie cyklu 4 biegów na 2. miejscu.

Duże powody do radości mieli zawodnicy Drużyny Powiatu Kaliskiego. To dlatego, że sukcesy odnieśli oprócz wspomnianej Justyny Matczak, jeszcze Grzesiek Matuszak (3. miejsce w kategorii M20 w biegu i 2. miejsce w M20 w cyklu Grand Prix) oraz Dariusz Pysno (2. miejsce w kategorii M50 w biegu i 2. miejsce w kategorii M50 w cyklu Grand Prix). Brawa należą się jednak wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy podjęli się trudu i startowali w poszczególnych biegach Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019.

Organizatorem zmagań była firma Baster Sp. z o.o. oraz Klub Biegacza "Baster Team", a współorganizatorami Gmina Koźminek i Powiat Kaliski. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wójt Gminy Koźminek Iwona Michniewicz.

Drużyna Powiatu Kaliskiego w IV Cross Półmaratonie: Grzesiek Maruszak, Justyna Matczak, Magdalena Maciejowska, Piotr Wolarz, Marcel Przybylski, Dariusz Pysno, Michał Marszałkowski, Marcin Chorąziak.

 

 Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl