iKalisz.pl reklamy
Tenis

Derby dla Kalisza, porażka AZS TENIS Poznań

W 5. kolejce LOTTO SuperLIGI w derbach Wielkopolski OSAVI TENNIS TEAM Kalisz okazał się lepszy od WKS Grunwald Poznań. WKT MERA po zwycięstwie nad AZS TENIS Poznań przedłużyła swoje szanse na grę w FINAL FOUR.

 

OSAVI wciąż na fali

Derby Wielkopolski miały zaskakująco jednostronny przebieg. Obie drużyny – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz i WKS Grunwald Poznań, dzielił dotychczas jeden punkt i jedno miejsce w tabeli, dlatego spodziewano się wyrównanego pojedynku. Na swoim obiekcie to jednak gospodarze dyktowali warunki. Mocnym punktem OSAVI okazały się czeskie singlistki. 22-letnia Ivana Sebestova nie miała litości dla Ady Piestrzyńskiej, wygrywając bez straty gema! Bardziej zacięte było drugie starcie, w którym Julie Struplova potrzebowała trzech setów na pokonanie Giny Feistel (3:6, 6:3, 10-7). Część strat dla WKS odrobił Aleksander Orlikowski po wygranej 6:2, 6:2 nad Michałem Matuszewskim. Nadzieja zgasła jednak po zaskakująco szybkiej porażce laureata nagrody Enea MVP 1. kolejki Jaszy Szajrycha z Ukraińcem Vitaliy Sachko 3:6, 1:6. Oba pojedynki deblowe również padły łupem gospodarzy. OSAVI TENNIS TEAM Kalisz nadspodziewanie łatwo ograł WKS Grunwald Poznań 5:1, znacząco przybliżając się do gry w FINAL FOUR.

OSAVI TENNIS TEAM Kalisz – WKS Grunwald Poznań 5:1

Porażka AZS TENIS Poznań z WKT MERĄ

W meczu drużyn z dołu tabeli faworytem na papierze była stołeczna MERA, ale „Akademicy” z Poznania udowodnili w tym sezonie, że mogą być groźni dla najlepszych. Potwierdziło to pierwsze spotkanie singlowe, w którym Rozalia Gruszczyńska okazała się lepsza od Laury Koralnik (6:4, 7:5). Wynik pojedynku wyrównała Słowaczka Kristina Kucova po zaciekłej batalii z Anną Hertel – 3:6, 7:6 (2), 10-6. Podział punktów nastąpił również w singlach mężczyzn i o wszystkim miały decydować gry deblowe. Oba pojedynki dostarczyły nie lada emocji, kończąc się super tie-break’ami. Wśród kobiet górą byli gospodarze z Poznania, natomiast wśród panów zwycięstwo padło łupem stołecznej MERY. O końcowym wyniku przesądził loteryjny mikst, w którym zdecydowanie więcej zimnej krwi zachowali Kucova/Pawlak z Warszawy. Stołeczny debel rozbił poznańską parę Kamrowski/Hertel 6:1, 6:2, zapewniając cenne zwycięstwo swojej drużynie.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU