iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Zdrowie

Dlaczego na kaliskim Rynku Głównym stanęło wielkie jajo?

2020-11-19 13:11:00

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
Listopad jest Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskim Rakiem. W celu zwrócenia uwagi na konieczność zapobiegania nowotworom gruczołu krokowego oraz rakowi jąder, na Głównym Rynku Kalisza pojawiło się jajo z napisem „Urosło za duże? Dlaczego?”. To element kampanii społecznej Movember.

Akcja Movember została zapoczątkowana w Australii, swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Nazwa Movember to kompilacja słów moustache - wąsy i Novemer – listopad.

Jajo ustawione na Głównym Rynku to inicjatywa kaliskiej fundacji „Bread of life”. Znajduje się na nim kod QR, po zeskanowaniu którego można odczytać informacje na temat kampanii. Szczegóły dotyczące akcji informacyjno-profilaktycznej znajdują się także pod linkiem 
 tutaj.

Każdy zainteresowany mężczyzna może zapoznać się z zasadami samobadania jąder oraz postępowania w przypadku wykrycia zmian.

Wcześnie wykryty rak jądra cechuje się dość dobrym rokowaniem. Liczy się jednak czas wykrycia choroby i szybkie rozpoczęcie terapii. Kampania Movember, poprzez nieco zabawną formę, sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów. Zadaniem akcji jest przebicie się do świadomości mężczyzn, jak i ich bliskich, by w natłoku codziennych spraw przypomnieć, że najważniejsze jest zadbanie o własne zdrowie.

Źródło: Anna Błaszczyk - Urząd Miasta Kalisza


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl