iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Dlaczego warto zdrowo jeść?

Lepsze samopoczucie, większa efektywność w pracy, to tylko niektóre z zalet zbilansowanej diety. Oczywiście nie można zapomnieć o jej wpływie na nasz organizm.

 

Tymi stwierdzeniami nie odkrywamy Ameryki, należy jednak zadać sobie pytanie - ilu z nas na poważnie bierze sobie to do serca? A w tym przypadku dosłownie do serca i innych organów naszego organizmu. Wątroba, trzustka, żołądek, jelita... można by tak wymieniać jeszcze długo. Do tej listy trzeba jeszcze dodać sferę psychiczną. Prawidłowo skomponowana dieta i systematyczność spożywania posiłków wpływa także na nasz sen, a co za tym idzie na naszą witalność, koncentrację, itd. To z kolei przekłada się choroby, które dotykają coraz więcej ludzi, jak choćby nowotwory.

Czy można temu zapobiec? Spożywając śniadanie, obiad czy kolację nie zdajemy sobie sprawy, że niektóre negatywne czynniki mające wpływ na nasze codziennie funkcjonowanie możemy wyeliminować czy chociażby zminimalizować. Na przykład spożywanie posiłków bogatych w witaminy i składniki mineralne, wspomaga utrzymanie koncentracji oraz poprawia pamięć i sprawność umysłową. Z kolei serotonina i dopamina odpowiadają za nasze dobre samopoczucie. Gdzie ich szukać? Na przykład w witaminie B6.

To oczywiście nie wszystko. Zdrowa i zbalansowana oraz dopasowana do indywidualnych potrzeb dieta, powinna zawierać jeszcze wiele innych składników. Na tej liście jest oczywiście białko niezbędne do budowy i naprawy tkanek oraz utrzymania masy mięśniowej. Tłuszcze nienasycone czy węglowodany.

Niestety, nie każdy z nas jest w stanie samodzielnie na tyle opanować tę wiedzę w taki sposób, by samodzielnie znaleźć potrzebne składniki w produktach, które spożywamy. Stąd, stawiając na catering dietetyczny z dostawą Kalisz mamy pewność, że diety skomponowane są zgodnie z zaleceniami NCEZ oraz uwzględniają wykluczenia produktów wskazane w wybranych chorobach czy dietach specjalistycznych. Dodatkowo, w 5 Posiłków Dziennie, można skorzystać z całkowicie darmowej porady dietetyka, dzięki czemu otrzymasz zdrową dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, wybraną z gotowych 17 Programów Dietetycznych lub Programu z Wyborem Menu, w którym samodzielnie można ułożyć menu spośród, aż 41 dań dostępnych każdego dnia. Co więcej, dieta pudełkowa oferowana przez 5 Posiłków Dziennie dostarczana jest prosto pod Twoje drzwi.

Źródło: *Artykuł sponsorowany

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU