iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Do końca października można składać wnioski o dotacje na prace remontowe i konserwatorskie w Specjalnej Strefie Rewitalizacji

Prezydent Miasta Kalisza ogłosił otwarty nabór wniosków o udzielenie w 2023 r. dotacji z miejskiego budżetu na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie, lub prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Na ten cel zarezerwowano w przyszłorocznym budżecie milion złotych.

O dotację ubiegać się mogą właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji (obszar ograniczony: Al. Wojska Polskiego, ul. Poznańską, ul. Harcerską, ul. Nowy Świat, ul. Szlak Bursztynowy, Rzeką Prosną, Kanałem Bernardyńskim, ul. Ciepłą, ul. Winiarska, ul. Warszawską, ul. Gen. Wł. Sikorskiego).

Dotacje mogą być udzielane na działania służące realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych opisanych w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Kalisza. Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć 50% nakładów koniecznych na wykonanie robót lub prac. Maksymalna kwota dotacji to 200 tys. zł. 

 

Wnioski z niezbędnymi załącznikami będzie można składać w dniach od 1 do 31 października 2022 r.

Informacje dotyczące naboru oraz pomoc w składaniu wniosku w formie elektronicznej będzie można uzyskać w Biurze Rewitalizacji – Wydział Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Kalisza, w godzinach urzędowania tj. w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30 lub podczas dyżurów pracowników Biura w dniach 26, 27 oraz 31 października w godzinach 15:30 – 18:30.

Przypominamy o możliwości składania wniosków w formie elektronicznej przez serwis Witkac.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU