iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ważne sprawy

Dobre wieści ze szpitali przy Poznańskiej i w Wolicy

2020-03-27 12:03:00

Sytuacje w dwóch szpitalach w naszym rejonie, w których odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem zdają się być opanowane.

- Kryzysowa sytuacja opanowana. Zamknięty w nocy decyzją sanepidu szpital, jeszcze przed południem zaczął wracać do pracy. Wcześniej sztab kryzysowy ustalił m.in. osoby, które mogły mieć bezpośredni kontakt z zakażonym pacjentem. Wszystkie, zgodnie z wytycznymi Sanepidu zostały skierowane na kwarantannę - informuje kaliski szpital.
Tymczasowo zamknięty pozostaje odcinek A i B oddziału chirurgii. Nadal też wyłączony jest oddział wewnętrzny II. Natomiast w oparciu o wyniki diagnostyczne z oddziału intensywnej terapii, sanepid będzie wskazywał dalsze kroki postępowania. - Przepraszamy za wszystkie utrudnienia dla pacjentów i personelu, ale tylko zdecydowane i radykalne kroki pozwoliły nam opanować sytuację. Jednocześnie nadal apelujemy o odpowiedzialność, podkreślając wagę hasła #niekłamMedyka - mówi Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala.
 

Normuje się także sytuacja w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. - Wczoraj, kontynuując realizację procedur obowiązujących w trakcie epidemi wirusa COVID - 19,  a także w celu upewnienia się, że placówka jest całkowicie bezpieczna dla obecnych i przyszłych pacjentów oraz personelu, w szpitalu powtórzono pobranie wymazów u osób, które w czasie stwierdzenia koronawirusa u 37-letniej pacjentki, były w nim obecne - informuje Iwona A.Raszke-Rostkowska, specjalistka ds. PR szpitala w Wolicy. Dyrektor placówki otrzymał już wyniki z sanepidu. - Wszystkie są ujemne. W związku z tym Zespół ZOZ  w Wolicy kontynuuje przygotowania do działalności  w pełnym zakresie usług i przyjęć chorych, co najprawdopodobniej będzie możliwe w nadchodzącym tygodniu.

 
 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl