iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Dofinansowanie dla kaliskiej biblioteki na działania dla młodzieży

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu jako jedna z 23 książnic w Polsce została zakwalifikowana do projektu „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”. Obejmuje on szereg działań skierowanych do młodzieży z Polski i Ukrainy, a także stworzenie przestrzeni dla młodych czytelników w Filii nr 4 przy al. Wolności 27 w Kaliszu.

Głównym celem projektu jest wsparcie 14-18-latków w wyborze dalszej ścieżki edukacji lub kariery oraz integracja. Projekt zakłada m.in. warsztaty z efektywnego uczenia się, kursy języka polskiego, pomoc w przygotowaniu się do egzaminów na zakończenie szkoły, doradztwo zawodowe, warsztaty artystyczne i ruchowo-relaksacyjne.

Zajęcia w ramach projektu będą realizowane do kwietnia 2025 roku. Kaliska biblioteka na ten cel otrzymała 64 300 zł. Przewidziano także szereg dodatkowych szkoleń dla bibliotekarzy w kierunku działań na rzecz młodzieży.

W Filii nr 4 MBP już rozpoczęły się zajęcia z młodymi ludźmi – uczniami kaliskich szkół średnich, dzięki którym to właśnie w tej bibliotece powstanie przestrzeń dedykowana młodzieży. Będą mogli tam uczyć cię, czytać, odpoczywać i spędzać miło wolny czas.

- Cieszę się, że nasza biblioteka będzie kontynuowała współpracę z FRSI. W ramach projektu "Biblioteka dla Wszystkich. Równi. Różni Ważni" zrealizowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw dla dzieci i dorosłych, zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Kolejny projekt pozwoli nam uczynić bibliotekę miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla młodzieży - mówi Anna Kubiak, zastępca dyrektora MBP.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” realizowany jest przez FRSI w partnerstwie z Save the Children International.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU