iKalisz.pl reklamy
Wydarzenia

Dożynkowy objazd powiatu już w ten weekend

Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego wzorowany na zasadach wyścigów objazdowych Królestwa Polskiego wystartuje po raz 23. w niedzielę 20 sierpnia o godz. 9.00 w Cekowie-Kolonii (start przed tamtejszym Urzędem Gminy, zbiórka o godz. 8.40). 

Będzie to swego rodzaju zbiorowa sztafeta kolarska kultywująca jazdy dawnych cyklistów. Trasę wiodącą wokół powiatu podzielono na 12 „stacji„ – odcinków do pokonania przez amatorów kolarstwa z poszczególnych miast i gmin przy zachowaniu postanowień  Kodeksu Drogowego, w warunkach otwartego ruchu drogowego na objazdowej trasie. Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego uświetni tegoroczne Święto Plonów, ale także pozwoli na sportowo upamiętnić propagatora kolarstwa  w naszym powiecie - Bronisława Krakusa.

Na estradzie dożynkowej w Morawinie (gmina Ceków-Kolonia) zawitają przedstawiciele gminy Lisków oraz amatorzy kolarstwa, którzy zdecydują się na pokonanie całej trasy. Będzie to miało miejsce ok. godz. 18.40.

Pierwszy Objazd Dożynkowy wystartował w 2000 roku podczas Dożynek Powiatowych w Koźminku. Do tej pory w  indeksie nazwisk uczestników zaistniało blisko 1100 osób. Aktywnie uczestniczą w Objazdach wójtowie gmin, mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego.

Pomysłodawcą i twórcą trasy jest Bronisław Krakus, znany propagator kultury fizycznej, organizator wydarzeń sportowych i jednocześnie mieszkaniec naszego powiatu – Bronisław Krakus.

 

Źródło: powiat.kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU