iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Drogówka ma nowy ambulans

2021-09-13 14:09:00

Zdjęcie: KMP Kalisz
Furgon APRD wyposażony w specjalistyczny sprzęt usprawni pracę funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego kaliskiej komendy policji.

Nowy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego to Volkswagen Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Auto wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak "UWAGA WYPADEK" oraz maszt świetlny, które są sterowane tabletem i pilotem. 

 

- Wewnątrz furgonu znajduje się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem, a więc komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna, a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych m.in. zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan czy aparat fotograficzny. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy - wyliczają kaliscy policjanci. 

 

Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia "Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji" oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl