W trakcie drugiego festiwalowego koncertu: organistka Patrycja Olszewska, flecistka Martyna Klupś-Radny oraz gitarzysta Krzysztof Cyran. W programie koncertu znalazły się utwory takich kompozytorów jak m.in. J. S. Bach, R. Schumann czy A. Piazzolla. Zwłaszcza utwory tego ostatniego, żyjącego w XX wieku kompozytora rodem z Argentyny, były ciekawym smaczkiem koncertu. W utworze „Historia Tanga” muzycznie zilustrował on różne etapy rozwoju tego tańca, a słuchacze w Chełmcach usłyszeli go w transkrypcji na flet i gitarę. Słowo o muzyce opowiedziała Izabela Pinczewska-Kubiak.
Kolejnym wydarzeniem festiwalowym będą koncerty edukacyjne „Z organami w roli głównej” w formie hybrydowej, które odbędą się 16 października o godz. 9:30 i 11:00. To ostatnie dni, gdy można się zgłosić na nie - zapisy do udziału w koncercie, zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej trwają do czwartku 12 października. Zgłoszenia można wysyłać mailowo: fundacja@inicjatywa.opatowek.pl lub poprzez media społecznościowe Fundacji. Z kolei finałowy koncert „Jesieni Organowej” odbędzie się 29 października o godz. 17:20 z udziałem organistki Mony Rozdestvenskyte (Austria). Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych ma charakter bezpłatny.
Organizatorami „Jesieni Organowej” są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" i parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach. Festiwal dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – projekt realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął biskup kaliski Damian Bryl oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poprzednia
Następna