iKalisz.pl reklamy
Powiat kaliski

Dziękowali za plony

2021-09-09 08:09:00
Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Tysiące mieszkańców powiatu kaliskiego wzięło udział w powiatowo-gminnym święcie plonów w Słuszkowie.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. Św. Wojciecha w Kościelcu, którą celebrował proboszcz parafii ks. Marian Andrzejewski. Po jej zakończeniu, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Mycielin, barwny korowód przeszedł na plac dożynkowy przy Urzędzie Gminy Mycielin w Słuszkowie, gdzie odbyła się część obrzędowa.

 

Korowód dożynkowy prowadziła delegacja Zespołu Śpiewaczego "Ale Babki" z Kościelca oraz Zespół Folklorystyczny "Korzeniewianki", które również przygotowały część obrzędową na Powiatowo-Gminne Święto Planów. W korowodzie maszerowali m.in. samorządowcy, przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu kaliskiego oraz sołectw gminy Mycielin czy strażacy ochotnicy. Zaś starostami dożynek byli Ewa Ulewicz i Piotr Zawiasa. 

 

Po części obrzędowej przyszedł czas na "popisy" artystyczne, o które zadbała m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mycielinie, Zespół Wokalny Wiolinki ze Szkoły Podstawowej w Mycielinie, Zespół Folklorystyczny "Korzeniewianki", Zespół Śpiewaczy "Ale Babki" z Kościelca. Później na scenie pojawił się Kabaret Malina, zespół S.O.S – ABBA Cover Show a zwieńczeniem święta plonów była zabawa taneczna.

 

(alf)
Czytaj również

AGROPOL JARYCH CIĄGNIKI FERGUSON
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
DORPOL SPRZEDAŻ CIELĄT
AGROMIX MASZYNY ROLNICZE RYDZYNA
MAG-BULL
KOJS SKUP BYDŁA I TRZODY CHLEWNEJ
ubojnia gola
AGRI-VITALS - produkty mineralne dla rolnictwa naturalnego. Produkcja i Dystrybucja.
POLUB NAS NA FACEBOOKU