iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Dziś batalia z Pałacem

2021-01-18 07:52:30

Zdjęcie: Archiwum
W 16. kolejce TAURON Ligi MKS Energa udaje się na wyjazdowy mecz z Pałacem Bydgoszcz, który w najwyższej lidze siatkówki kobiet gra nieprzerwanie od 29 lat.

Pałac Bydgoszcz jest dobrze znaną marką w kobiecej siatkówce, ale nie jest to marka wyrobiona jedynie dzięki długowieczności. “Pałacanki” zdobyły pięć medali Mistrzostw Polski, w tym mistrzostwo z 93. roku. Dodatkowo trzykrotnie zdobyły Puchar Polski i raz Superpuchar. Ostatni medal w dotychczasowej historii to srebro z sezonu 2004/2005. W poprzednich kilku sezonach Pałac plasował się w okolicach środka tabeli.

 

Przed obecnym sezonem drużyna z Bydgoszczy zmuszona była przeprowadzić sporą przebudowę. Drużynę opuściły najmocniejsze punkty zeszłorocznej kampanii, reprezentantki Polski – przyjmująca Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź) i środkowa Anna Stencel (Developres SkyRes Rzeszów).

 

Pomimo utraty ważnych punktów trener Piotr Matela starał się zastąpić bardzo ważne dla zeszłorocznego niezłego sezonu zawodniczki. W takim celu sprowadzona została doświadczona brazylijka Regiane Bidias, która jeszcze dwa lata temu była czołową przyjmującą ligi i w barwach ŁKS-u zdobyła Mistrzostwo Polski. Najskuteczniejszą zawodniczką Pałacu w tym sezonie jest Ewelina Żurowska (213 punktów, siódmy wynik w lidze). Rodowita bydgoszczanka nie imponuje warunkami fizycznymi (175 cm wzrostu), ale dzięki dynamice i umiejętnościom technicznym jest w tym sezonie bardzo groźna w ataku, co wśród kaliskich kibiców może wywoływać skojarzenia z grą Zuzy Szperlak. Zuza również nie może oprzeć swojej gry na warunkach, a mimo to rozgrywa bardzo dobry sezon. Do kadry powoływana jest również libero zespołu trenera Piotra Mateli, Monika Jagła.

 

W obecnej kadrze Pałacu mamy również akcent kaliski. Jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w zespole, rozgrywająca Magdalena Mazurek reprezentowała barwy kaliskich Winiar w latach 2006-2009 zdobywając dla Kalisza trzy medale Mistrzostw Polski (w tym pamiętne złoto w 2007 roku), a do Kalisza przyszła z ówczesnego Centrostalu Bydgoscz.

 

Spotkanie będzie bardzo ważne dla układu tabeli przed fazą play-off. W tej chwili zajmujemy 7 miejsce w tabeli z 23 punktami, natomiast Pałac jest na 9 miejscu, do tej pory gromadząc na swoim koncie 15 punktów. Transmisję z poniedziałkowego meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz przeprowadzi Polsat Sport. Początek o godzinie 17:30.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl