iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z prokuratury

Dzwonił, nękał, groził...

2019-05-07 09:05:00

Zdjęcie: Archiwum
Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 39-letniemu mieszkańcowi tego miasta, podejrzanemu o wielokrotne grożenie i uporczywe nękanie kobiety.

- Prokurator Rejonowy w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 39-letniemu mieszkańcowi Kalisza, podejrzanemu o to, że w okresie pomiędzy dniem 12 a 26 kwietnia 2019 r., w Kaliszu będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie groził słownie pokrzywdzonej pozbawieniem życia, a także nękał ją uporczywie w ten sposób, że nachodził ją w miejscu zamieszkania i w miejscu pracy, dzwonił dzwonkiem do drzwi mieszkania o różnych porach dnia i nocy, nocował pod drzwiami jej mieszkania, nawiązywał liczne połączenia dzwoniąc i wysyłając wiadomości pod jej numer telefonu, wielokrotnie używał wobec niej słów wulgarnych i poniżających powszechnie uważanych za obraźliwe, czym wzbudził u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz istotnie naruszył jej prywatność - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak ustalono mężczyzna próbował również kilkukrotnie wtargnąć do mieszkania pokrzywdzonej drzwiami i oknem.


Zatrzymany na polecenie prokuratora mężczyzna zastał przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznając się do przedstawionych mu zarzutów.

Przestępstwo z stalkingu ( 190 §1 a k.k.) gróźb karalnych (art. 190 k.k.) oraz naruszenia miru domowego (art. 193 kk.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres trzech.
Z uwagi na realne zagrożenie dopuszczenia się przez podejrzanego ciężkiego przestępstwa na szkodę pokrzywdzonej prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który to wniosek został przez sąd w całości uwzględniony.

 

 

Źródło: prokuratura.kalisz.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl