iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Edukacja ekologiczna w Domu Dziecka oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Liskowie

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl

Powiat Kaliski otrzyma 45 tys. zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na przedsięwzięcie pn.: „Wyposażenie ogrodów Domu Dziecka w Liskowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie w elementy infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej”.

W ramach naboru wniosków na przedsięwzięcia związane z edukacją ekologiczną, Powiat Kaliski złożył wniosek o dofinansowanie w/w zadania. Planowany łączny koszt zadania to 65 tys. zł, z czego udział własny Powiatu Kaliskiego wynosi 20 tys. zł (30,77%). Przedsięwzięcie, które będzie realizowane w pierwszej połowie 2023 roku obejmuje zakup tablic i gier edukacyjnych.  

Wyposażenie ogrodów Domu Dziecka w Liskowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Liskowie w elementy infrastruktury edukacyjno-dydaktycznej pozwoli na rozszerzenie i urozmaicenie form przekazu treści edukacyjnych związanych ze środowiskiem naturalnym i elementami otaczającej nas przyrody. Połączenie tablic i gier edukacyjnych z istniejącymi nasadzeniami o funkcjach sensorycznych daje szansę na lepsze dotarcie do zmysłów odbiorców, którzy ze względu na ograniczenia lub niepełnosprawności nie mogą w pełni korzystać z doznań jakie oferuje nam natura. Ciekawostki ze świata przyrody opisujące i obrazujące ptaki i zwierzęta zamieszkujące w lasach, podstawowe gatunki drzew wraz z ich cechami użytkowymi, owoce runa leśnego, a także zasady prawidłowej segregacji odpadów czy obiegu wody w przyrodzie, przekazane w prostej ale efektywnej, kolorowej lub namacalnej formie nie mogą się znudzić, więc efekty projektu pozostaną aktualne na lata.

Źródło: Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU