iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Ekipa z Kalisza przystąpi do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski

W najbliższą niedzielę rusza druga edycja LOTTO SuperLIGI – jedynej, odbywającej się w tak unikalnym formacie zawodowej ligi tenisa na świecie. Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski przystąpi ekipa z Kalisza – OSAVI Tennis TEAM.

LOTTO SuperLIGA to innowacyjny projekt zawodowej ligi tenisa, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. W pierwszej edycji po krajowy tytuł sięgnął BKT Advantage Bielsko-Biała, a pozostałe miejsca na podium uzupełnili CKT Grodzisk Mazowiecki oraz WKT Mera Warszawa. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 profesjonalnych zawodników, z czego blisko 1/3 zaliczyła w zeszłym sezonie przynajmniej jeden występ w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema.

Sezon zasadniczy składać się będzie z siedmiu kolejek. Wyłonią one cztery najlepsze zespoły, które w grudniu powalczą o krajowy tytuł podczas turnieju FINAL FOUR. W tym sezonie w LOTTO SuperLIDZE powalczy OSAVI Tennis TEAM Kalisz.

Pierwsza kolejka odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 maja) i już wtedy będziemy świadkiem derbów Wielkopolski. OSAVI Tennis TEAM Kalisz zmierzy się u siebie z AZS Poznań, w którego szerokim składzie znalazła się Magda Linette - tegoroczna półfinalistka Australian Open, ale z uwagi na napięty kalendarz turniejów WTA, nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu. Oba zespoły będą walczyć w tym roku o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i ciężko wskazać faworyta tego pojedynku.

- W roku ubiegłym pierwotny plan zakładał, że będziemy grać na poziomie pierwszej ligi (forBET 1. LIGA) i pod tym kątem budowaliśmy drużynę. Nieoczekiwanie okazało się w ostatniej chwili, że mamy możliwość zagrać w SuperLIDZE. Podjęliśmy wyzwanie, graliśmy ambitnie, ale ostatecznie wszystkie spotkania zakończyły się dla nas porażkami. W tym roku mamy mocniejszą drużynę oraz ambicje, żeby odnosić zwycięstwa. Czy to się uda i ile ich będzie, to zweryfikuje jak zwykle kort – powiedział Tomasz Matuszewski, kapitan drużyny OSAVI Tennis TEAM Kalisz.

O ostatecznych składach drużyn przekonamy się najpóźniej na dwie godziny przez startem kolejki. Mecz kolejki będzie transmitowany na żywo w Polsat Sport w niedzielę o godz. 12:30, natomiast skróty, podsumowania i analizy znajdą się we wtorkowym Magazynie LOTTO SuperLIGI w tej samej stacji.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU