iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Elektryczną hulajnogą przez Kalisz. Od jutra nowa opcja poruszania się po mieście

2022-05-12 13:18:07

Od 13 maja, mieszkanki i mieszkańcy Kalisza zyskają nową opcję poruszania się po mieście. Na ulicach pojawią się elektryczne hulajnogi.


Hulajnogi, którymi już od piątku będzie można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR. 

 

Firma Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Jak bezpiecznie poruszać się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.

  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 

  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.

  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.

 

Warto dodać, że na start Lime przygotował dla promocję. Z kodem CZESCKALISZ nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 27 maja, bądź wyczerpania limitu).Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU