iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Biegi

Emocje w w Wiośnie Cekowskiej

2019-05-02 08:05:00

242. zawodników wzięło udział w XXIX Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska. Najszybszy zgodnie z oczekiwaniami był Artur Kozłowski z Sieradza, który na pokonanie 5 kilometrów potrzebował zaledwie 14 minut i 34 sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Valentyna Kiliarska, która uzyskała czas 17:26.

Wiosna Cekowska dla wielu jest swoistym początkiem sezonu wiosenno-letniego, jeśli chodzi o bieganie. Przyciąga szeroką grupę sympatyków aktywnego spędzania czasu. Nic w tym dziwnego, bo dystans 5 kilometrów daje pole do popisu zarówno profesjonalnym zawodnikom, jak i również osobom, które traktują sport jako miły dodatek życia codziennego. To sprawia, że każdego roku, na starcie Biegów Ulicznych Wiosna Cekowska meldują się zarówno zawodnicy, wśród nich także zagraniczni sportowcy, a także biegacze-amatorzy.

 

Tym razem na starcie pojawiło się 242 biegaczy, a wśród nich uchodzący za faworyta, Artur Kozłowski. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski nie zawiódł pokładanych w nim nadziei, i na metę wdarł się pierwszy, z czasem 14:34, wyprzedzając o ponad 10 sekund drugiego Bogdana Semenowycza. Na trzeciej lokacie finiszował Artem Kazban.

 

Dużych emocji dostarczyła również rywalizacja kobiet. O końcowy prymat walczyły trzy zawodniczki: Valentyna Kiliarska, Karolina Górna i Katsiaryna Ptashuk. Triumfowała Valentyna Kiliarska z Ukrainy, która uzyskała czas 17:26, natomiast Polka przybiegła na metę o 8 sekund później. Trzecie była Katsiaryna Ptashuk (17:41).

 

Na starcie nie mogło zabraknąć oczywiście licznej Drużyny Powiatu Kaliskiego, czyli ekipy biegowej tworzonej przez pracowników Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz przyjaciół. W tym roku w koszulkach z charakterystyczną biało-czerwoną szachownicą wystąpili: Justyna Matczak, Magdalena Maciejowska, Marta Wolarz, Michał Marszałkowski, Dariusz Pysno, Marcel Przybylski, Paweł Przybylski, Piotr Wolarz, Jacek Jankowski, Michał Bakacz, Grzegorz Matuszak, Andrzej Łuczak.

Kolejnym biegiem z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej będą zmagania "Stawiszyn 5-10-15km". Odbędą się już 26 maja. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 15 kilometrów. Niewiele później, bo 9 czerwca pasjonaci biegania zmierzą się w I Biegu Chrystowskich (Tłokinia Kościelna). Grand Prix zakończy się półmaratpnem w Murowańcu (31 sierpnia).

 

Organizatorem zmagań była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorem powiat kaliski.

 

 Fotorelacja
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl