iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.



iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Siatkówka

Energa MKS Kalisz pokonała liderki

2020-12-28 09:12:00

Już pierwsze piłki pokazały jak może potoczyć się spotkanie. Po dobrym ataku Moniki Ptak Energa MKS Kalisz prowadził 6:3. W kolejnych akcjach Developres wyrównał wynik, ale już chwilę później dzięki asowi Aleksandry Gromadowskiej znowu udało się zbudować trzypunktowe prowadzenie.

Później po kolejnej dobrej akcji Moniki Ptak było już 14:9. Cały czas bardzo dobrze radziła sobie Gromadowska mimo bycia celem największej ilości zagrywek. Jelena Blagojević i Aleksandra Rasińska przyczyniły się do odrobienia strat przez liderki tabeli, ale przy stanie 17:15 znowu inicjatywę przejął Energa MKS Kalisz. Chwilę później przewaga wynosiła 5 punktów, ale znowu w kolejnych akcjach Rzeszów zmniejszył przewagę, tym razem do jednego punktu (21:20). Końcówka należała jednak do kaliskiego zespołu. Najpierw punktowy blok zaliczyła Zuzanna Szperlak, a pierwszego seta zakończyła Weronika Centka.

 

W drugą partię mocno weszły podrażnione stratą pierwszego seta rzeszowianki. Rozpoczęły od prowadzenia 3:0, później budowały przewagę w środkowej fazie seta. Kiedy przy stanie 12:19 wydawało się, że Developres spokojnie wyrówna stan meczu Energa MKS Kalisz złapał rytm. Po czasie dla trenera Jacka Pasińskiego dzięki skutecznej grze Aleksandry Gromadowskiej i wprowadzonej Julii Szczurowskiej wspomaganych przez resztę drużyny kaliszanki odrobiły wszystkie straty. Tym razem w końcówce nieznacznie lepszy okazał się Developres, ale na pewno udana pogoń pokazała siatkarkom Energa MKS-u, że nie taki lider straszny.

 

Trzeci set przez większość czasu był wyrównany. Oba zespoły wychodziły na niewielkie prowadzenie, regularnie na tablicy wyników pojawiał się również remis. Przy stanie 16:16 przewagę m.in. po asie kapitan kaliskiego zespołu Eweliny Polak zaczął wypracowywać Energa MKS. Po dobrych akcjach Weroniki Centki i Zuzanny Szperlak prowadzenie wynosiło już 21:17 i podobny dystans utrzymał się do końca tej części.

 

Okazało się, że jedyny niepokonany do tej pory zespół TAURON Ligi został postawiony pod ścianą. W tym momencie, żeby wywieźć z Kalisza jakiekolwiek punkty musiał rzucić wszystkie siły na czwartego seta. Dużo z nich rzeszowianki musiały jednak tracić przez świetną grę Energa MKS-u Kalisz w bloku oraz obronie. Bloki punktowe, wybloki i ponowienia akcji zmuszały faworytki do dużego wysiłku, dzięki czemu już od początku decydującej partii zarysowała się przewaga drużyny z Kalisza. Developres próbował odrabiać straty, ale każdy zryw przyjezdnych był z biegiem czasu neutralizowany. Końcówka to już spokojne, wręcz profesorskie jak na tak młody zespół doprowadzenie wypracowanej wcześniej przewagi do końca. Pewne zwycięstwo 25:20 w czwartym secie daje Energa MKS-owi Kalisz pierwsze w historii zwycięstwo z Developresem SkyRes Rzeszów. Co jeszcze ważniejsze, to dopiero pierwsza porażka rzeszowianek w tym sezonie TAURON Ligi.

 

MVP spotkania została Weronika Centka, zdobywczyni 14 punktów (w tym 4 blokiem). Świetnie spisał się jednak cały zespół, a spokojnie wyróżnić można m.in. Aleksandrę Gromadowską (15 pkt, 5 blokiem, 2 asy i aż 44 przyjęte zagrywki ze skutecznością 50% poz. przyjęcia), Julię Szczurowską (15 pkt), Zuzę Szperlak (13 pkt), Monikę Ptak (10 pkt, z czego 3 blokiem). To właśnie gra blokiem była elementem, w którym kaliski zespół zdominował Developres notując aż 17 punktowych bloków i 12 wybloków.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja




SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.



iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl