iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Filharmonia Kaliska ma nowego szefa

2021-07-07 08:07:00

Zdjęcie: UM Kalisz
Jej dyrektorem naczelnym i artystycznym został maestro Ruben Silva, polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia.

Od września br. Filharmonią Kaliską pokieruje Ruben Silva, który dyrektorem tej największej instytucji kultury w Kaliszu został wyłoniony w ramach ogłoszonego konkursu. Ten był wieloetapowy. Jednym z jego elementów było odbycie próby z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W sumie o stołek dyrektora FK ubiegało się pięć osób - Paweł Kotla, Janusz Powolny, Wojciech Semerau-Siemianowski, Ruben Silva oraz Francesco Bottigliero.

 

Maestro Ruben Silva swoją karierę rozpoczął w Boliwii, debiutując z Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Był założycielem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej w roku 1975.

 

Od 1978 roku jako stypendysta polskiego rządu studiował w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Stanisława Wisłockiego. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych konkursów dyrygenckich. W 2012 roku odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za całokształt osiągnięć artystycznych. Dyrygował orkiestrami na całym świecie. Związany był m.in. z Operą Wrocławską, Operą Krakowską, Filharmonią Koszalińską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Warszawską Operą Kameralną, a ostatnio - Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

 

(alf)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl