iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wydarzenia

Filharmonia online z koncertem "Wigilia na Kresach", już w niedzielę

2020-12-11 11:12:00

Zdjęcie: Archiwum
Filharmonia Kaliska serdecznie zaprasza na mikołajkowy koncert dla dzieci i nie tylko „Wigilia na Kresach”. Premiera koncertu online odbędzie się 13 grudnia 2020 roku na Facebooku Filharmonii o godzinie 14.00, a na kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej o godzinie 14.15.

Wystąpi Zespół WSPAK gościnnie z Aleksandrą Kauf.
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Kaliskiej
Scenariusz i prowadzenie - Piotr Łyszczorz

 

Tegoroczna edycja koncertu mikołajkowego to połączenie znanego już naszym młodym melomanom kwartetu smyczkowego z muzyką ludową (niszową). Gośćmi specjalnymi będą założycielki zespołu Wspak. Dziewczyny to niezwykle utalentowane artystki wykonujące utwory ludowe inspirowane m.in., muzyką łemkowską czy kresową. Wspak wesprze naszych kaliskich "klasyków" bardzo oryginalnymi instrumentami. Są to suki biłgorajskie, fidele płockie, instrumenty z grupy fideli kolanowych. Gdziekolwiek się pojawią, budzą zaciekawienie kulturą, która już prawie całkowicie zanika.

 

Historia Zespołu Wspak opiera się na wieloletniej przyjaźni wokalistek, wzajemnych natchnień i muzycznych poszukiwań. To krok w odwrotną stronę do ciągłego biegu po muzyczną doskonałość, o którą każda na swój sposób walczy od wielu lat. Wspak to nasza ucieczka od ćwiczeń i presji w coś, co tworzy muzykę od początku jej istnienia - w miłość do słuchaczy i siebie nawzajem.
Aleksandra Pura - Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończyła wydział Dyrygentury Chóralnej Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej oraz wokalistykę jazzową. Laureatka wielu konkursów wokalnych.
Adrianna Maria Kafel - Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. Doroty Imiełowskiej. Obecnie studiuje grę na wiolonczeli barokowej w klasie prof. Teresy Kamińskiej oraz grę na fidelach kolanowych w klasie prof. Marii Pomianowskiej. Występowała jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy podczas wielu koncertów w kraju i za granicą.

 

Przed młodymi melomanami koncert na który czekają co roku. Czyniąc zadość ich oczekiwaniom zabrzmią piękne polskie kolędy.

 

W programie:

1. Szczedrij weczir
2. Dobrij weczer tobi
3. Spi isuse spi
4. Wstawajte wstawajte
5. Przybieżeli do Betlejem
6. Z narodzenia Pana


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
SMOK AUDIO


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl