iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Filia nr 4 MBP zaprasza na „Promocję Regionalnego Środowiska Twórców”

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu rozpoczyna cykl „Promocje Regionalnego Środowiska Twórców”. Tytułem i formułą nawiązać chce do wcześniejszego przedsięwzięcia, które zapoczątkowane zostało w latach 90. ubiegłego stulecia. W tej chwili w placówce przy alei Wolności prezentowana jest wystawa malarstwa Marty Piotrowskiej-Kowalczyk.

 

Miejska biblioteka planuje, aby projekt skupiał się na twórczości lokalnych artystów operujących słowem, obrazem i dźwiękiem i stał się okazją do usłyszenia głosu twórców, którzy są na początku swej drogi artystycznej. Próbki twórczości można przesyłać na adres mailowy filia4@mbp.kalisz.pl.

Cykl otwiera wystawa malarstwa Marty Piotrowskiej-Kowalczyk pt. „InstaPics” - InstaCzłowiek. InstaŚwiat. InstaObraz, zestawiająca ze sobą świat pejzażu – wyciszenia, zatrzymania, chwili na refleksję, czyli typowego slowlife z pędem preferowanym w dzisiejszym świecie – tylko tu i teraz – instant. Jest to próba zespolenia obu tych ujęć, swoista fuzja tego, co stałe i pewne z tym, co ulotne, definiowane przez media społecznościowe, głównie Instagram.

Artystka zdaje się nas namawiać na chwilę refleksji nad faktycznym połączeniem między światem rzeczywistym a tym istniejącym w wirtualnej rzeczywistości oraz na próbę odnalezienia miejsca w obu. Swą forma ekspozycja nawiązuje do tradycji tworzenia portretów z wykorzystaniem gotowego już tła, zarówno w malarstwie, jak i fotografii. Część happeningowa wystawy stwarza odwiedzającym możliwość utrwalenia siebie na zdjęciu – stania się stałym elementem na ulotnej platformie. Innymi słowy: wykonania zdjęcia na Instagram na tle obrazu Marty Piotrowskiej-Kowalczyk.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU